Op de mooiste dag tot nu toe van 2025 trad de 19-1 aan tegen een oude bekende: Delta Sports. Lang hebben we haar moeten missen maar het zonnetje liet zich weer eens in volle glorie zien en had bij de aftrap de rijp inmiddels van het Houtense veld verjaagd. Wat niet betekende dat de mat niet behoorlijk glad was gebleven. Glijpartijen en comedy-capers achtige toestanden waren dan ook niet van de lucht, maar dat zat een leuke partij uiteindelijk niet echt in de weg.
Tegen de sterke tegenstander – net terug gekomen van een avontuur in de zesde divisie – was het zowaar DEV dat meteen een visitekaartje uitdeelde met een fraaie lob van Gijs die net naast ging.
Daarna kwamen er toch vooral kansen voor de gastheren die een nadrukkelijk beroep deden op de snelle reflexen van keeper Laurens. En ondanks die grote kans van Maurits die fraai opendraaide maar zijn schot over zag gaan, was Delta Sports toch de betere partij in het eerste bedrijf. Tot twee keer toe zagen we hachelijke scrimmages voor ons doel die miraculeus genoeg niet tot een tegentreffer leiden.
Toch bleef DEV de tegenstander zelf uitnodigen het nog eens te proberen door vaak onnodig de bal te verspelen. Dat kon natuurlijk niet eeuwig goed gaan en zo kwam in de 31ste minuut de 1-0 op het scorebord. In de laatste tien minuten nog een fraaie aanval met een combinatie in de kleine ruimte tussen Gijs, Emanuel en Philippe die helaas niet verder kwam dan een corner en nog een bal op de lat.
Na de rust kwam DEV beter in het spel. Meer ambitie en aandrang naar voren was iets wat daarin opviel. En ondanks dat de kwaliteit van de passing toch heel vaak matig te noemen was – en dus ook weer tot balverlies leidde kreeg DEV over-all zelfs een fase het betere van het spel. Tjerk was degene die – nota bene met zijn chocoladebeen – fraai uithaalde voor een mooie bal in de kruising: 1-1.
Niet zoveel later kwam zelfs de 1-2 tot stand nadat Floris van Rheenen een rebound na eens schot van Pieter tot goal promoveerde. Ondanks dat DEV toch slordigheden aan elkaar bleef rijgen zag het er geruime tijd naar uit dat we met deze weelde naar huis zouden gaan. Mede ook door bevlogen werk van onze verdedigers van dienst, waarin ik speciaal Floris Maas en Mees de Vette er even uit licht. Prima en consistente partij voetbal – zeker ook aan de bal.
Toch konden ook zij niet voorkomen dat er in de slotfase van de partij iets te veel ruimte werd weg gegeven en het alsnog 2-2 werd. Een stijlvolle redding van Laurens in de 87ste minuut voorkwam dat het ook nog een nederlaag werd.
Al met al een fijne partij voetbal – terechte uitslag denk ik ook en – héél belangrijk…- iedereen heel gehouden.
Nu er ook langzamerhand weer jongens terugkomen uit de ziekenboeg kunnen we het voorjaarsseizoen met vertrouwen tegemoet gaan.